Saç Boyama

Saç Boyama

Saçın tümünün veya arzu edilen oranda renginin değiştirilmesidir. Kişinin yüz yapısı ve ten rengi gibi özelliklerine göre saç boyama uygulaması yapılır. Saç tasarımı ve renk değişimi işlemleri için profesyonellere başvurulması gerekir. Özellikle kişi, saç rengini birkaç ton açması ev ortamında yapılması istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

Kişiye en uygun saç rengi tespiti için gün ışığında faydalanır. Arka planın beyaz duvar olan ışıklı alanlar bu anlamda katkı sağlamaktadır. Aynı zamanda saçın karakteristik özellikleri de detaylı olarak tespit edilmelidir. Kalın, ince ve normal telli saçlar olarak üç temel gruba ayrılır. İnce ve kalın telli saçların yapıları gereği yapılan saç boyası uygulamasını farklı göstermektedir. Bu doğrultuda ince telli saçlara sahip bireyler daha avantajlıdır.

Saç Boyama İşlemi Nasıl Yapılır?

Saçlarımız, hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle doğru teknik ve kaliteli ürün kullanımına dikkat edilmelidir. Saç boyama uygulaması öncesinde bazı etkenler göz önünde bulundurulur. Cilt tonu, saç yapısı ve yaş etkeni olarak sıralanabilir. Aynı zamanda kişinin saç köklerinin üzerinde bulunduğu cildin sağlık durumu kontrol edilir. Sizler için en iyi saç modelini tasarlayan profesyonel ekibimizle hizmet vermekteyiz. Nişantaşı Impressive Hair Lounge olarak randevu için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kategoriler

Tarih